Dla kogo polecana jest aplikacja do rozpoznawania roślin?

Znacząca część osób uwielbia przyrodę, ale nie zawsze zna się na roślinach, grzybach czy drzewach. Czasami chodząc po parku lub lesie można znaleźć bardzo wiele ciekawych okazów roślinnych. Ale jak je zidentyfikować? Jak znaleźć informację o tym, jak dana roślina, grzyb czy drzewo się nazywa? Jest na to rada – aplikacja do rozpoznawania roślin na smartfona.

Aplikacja do rozpoznawania roślin

W dobie Internetu jest odpowiedź na każde zapotrzebowanie. Także w kwestii identyfikacji roślin można liczyć na pomoc Internetu. Jest kilka ciekawych aplikacji, z których pomocą można zidentyfikować wiele gatunków roślin. Niektóre aplikacje są darmowe, a inne płatne. Wybór spośród darmowych opcji jest bardzo duży, dlatego warto wypróbować niektóre z ich. Za sprawą aplikacji można w szybki sposób rozpoznać roślinę, a następnie dowiedzieć się istotnych rzeczy na jej temat. Szukanie informacji w książkach jest niestety bardzo męczące i nie zawsze przynosi oczekiwane skutki. W dzisiejszych czasach prawie każdy ma przy sobie cały czas smartfon. A mając smartfon przy sobie można mieć zainstalowaną aplikację do rozpoznawania roślin zawsze pod ręką.

Zalety aplikacji do rozpoznawania roślin

Posiadając aplikację zainstalowaną w telefonie można w każdym momencie zidentyfikować roślinę. Jest to bardzo ogromna baza wiedzy o florze. W aplikacji znajdują się informacje na temat roślin, które hodowane są w warunkach zewnętrznych oraz domowych. Wszystkie aplikacje są stworzone przejrzyście, dzięki czemu ich obsługa jest prosta i intuicyjna. W większości przypadków aplikacji identyfikacja roślin odbywa się w oparciu o zrobione zdjęcie. Czasami zdarza się, że aplikacja wymaga podania jakiś dodatkowych informacji, aby mogła doprecyzować konkretny gatunek rośliny. Rozpoznanie rośliny odbywa się bardzo szybko, zazwyczaj informacja pojawia się po kilku sekundach. Naturalnie aplikacje przystosowane są to różnych modeli smartfonów, a więc i także do różnych systemów operacyjnych. Oczywiście co najważniejsze – większość aplikacji jest darmowa.

Korzyści z aplikacji do rozpoznawania roślin

Wcześniej zostały przedstawione zalety aplikacji rozpoznającej rośliny. Ale oprócz wielu zalet są także dodatkowe atuty tych aplikacji. Oczywiście nie każda aplikacja posiada takie same cechy i opcje, ale wiele z nich oprócz identyfikacji roślin daje inne możliwości. W niektórych aplikacjach jest możliwość stworzenia własnego katalogu roślin doniczkowych lub ogrodowych. Taki katalog można zintegrować z kalendarzem ogrodniczym, w którym znajdują się informacje na temat czynności pielęgnacyjnych, jakie powinny być wykonane w ciągu roku. Są również aplikacje, które posiadają poradnik, jak dbać o daną roślinę. Wiele z tych aplikacji jest niestety w wersji angielskiej, ale niektóre z nich posiadają rozszerzenie w języku polskim. Zamiast robienia zdjęć, aplikacje oferują rozpoznanie rośliny jedynie po skierowaniu obiektywu aparatu na dany gatunek. Można także rozpoznać nie tylko rośliny, ale również i zwierzęta.

Redakcja e-krzesla.pl