Granatowa ściana w sypialni – jak wybrać meble i dodatki?

Najczęściej w sypialni wykorzystujemy delikatne kolory ziemi. Jest to bardzie bezpieczna aranżacja, ale może czasem warto zaryzykować i postawić na intensywne barwy. Jak zaaranżować sypialnię, w której są granatowe ściany?

Granatowa sypialnia – czy to dobry pomysł?

Granatowa ściana w sypialni ma właściwości uspokajające. Odpoczynek i relaks w takim pomieszczeniu będzie prawdziwą przyjemnością.

Bardzo często boimy się ciemnych kolorów w sypialni, obawiając się, że stanie się ona mrocznym i smutnym pokojem. Niepotrzebnie! Granatowa ściana w sypialni pięknie komponuje się z bielą oraz szarościami.

Ściana za łóżkiem pomalowana na granatowo będzie wyglądała bardzo interesująco. W większym pomieszczeniu można pomalować wszystkie ściany na ten wyrazisty kolor trzeba jednak pamiętać, by zestawić go z bielą sufitu. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się większe i jaśniejsze.

Granatowa ściana w sypialni będzie również świetnie komponowała się z szarościami. Warto postawić na delikatny kolor. Mocna szarość spowoduje, że pokój stanie się przytłaczający.

Jak wybrać meble do granatowej sypialni?

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Należy mu poświęcić dużo uwagi, by spełniał wszystkie nasze wymagania.

Do sypialni, w której jest granatowa ściana świetnie będzie pasowało łóżko w białym kolorze. Dzięki białym meblom można stworzyć sypianie w marynistycznym stylu, który od lat jest chętnie widziany w naszych domach.

Styl hampton również stworzymy wykorzystując białe meble. Warto również pamiętać o dodatkach w jasnych kolorach. Błękitne zasłony oraz poduszki, biała pościel czy biała tapeta w wyraziste, duże kwiaty dopełnią aranżacji.

Chcąc stworzyć sypialnię w skandynawskim stylu należy wykorzystać meble i dodatki w kolorze jasnego drewna. Sosnowe lub jesionowe półki, łóżko czy szafki nocne idealnie wpiszą się w styl pokoju.

Bardzo odważnym posunięciem jest dopasowanie do granatowej ściany w sypialni czarnych mebli. Wbrew pozorom nie jest to połączenie, które przytłacza sypialnię. Czarny i granatowy kolor są wyjątkowo eleganckie i ekskluzywne. Będą idealne do sypialni w stylu glamour. Trzeba jedynie pamiętać, by rozjaśnić sypialnie przy pomocy wielu punktów świetlnych. Warto wybrać ciepłe światło, które pomoże stworzyć klimatyczne wnętrze.

Dodatki do granatowej sypialni

Granatowa ściana w sypialni wymaga ocieplenia wnętrza. Najłatwiej jest osiągnąć klimatyczną sypialnię wybierając pościel, które będzie elegancka i przyjemna w dotyku. Można postawić na biel, która zawsze elegancko wygląda. Pięknie będzie również komponowała się pościel w delikatne, granatowe kwiaty. Elegancko i romantycznie.

Pościel z pastelowymi elementami dekoracyjnymi również będzie wyglądała gustownie w granatowej sypialni. Pastelowe kwiaty lub figury geometryczne ocieplą wnętrze.

Granatowa sypialnia będzie wyglądała wyjątkowo ekskluzywnie ze złotymi dodatkami. Podstawa lampki stołowej, uchwyty do szafek, poszewki na poduszki czy ramy zdjęć lub lustra ożywią wnętrze. Taka sypialnia na pewno wzbudzi zachwyt wszystkich, którzy ją zobaczą.

Granatowa ściana w sypialni wydaje się dosyć ryzykownym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że jest to kolor, który ułatwi relaks i wypoczynek. Sypialnia będzie elegancka i jednocześnie niebanalna. Ważne jest, by w granatowej sypialni wykorzystać kolory, które ją ocieplą.

Chcąc stworzyć przytulną sypialnię w granacie nie można zapominać o oświetleniu, które jest niezmiernie ważne. Dużo punktów świetlnych oraz ciepłe światło sprawią, że sypialnia będzie wyglądała przepięknie.

Redakcja e-krzesla.pl