Nowoczesny piekarnik w smart domu? Sprawdź rozwiązania Samsung dla Twojej kuchni!

Smart dom to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Nowoczesne systemy oświetlenia, ogrzewania czy monitoringu to jednak nie wszystko. W inteligentne technologie wyposaża się również urządzenia, takie jak lodówki czy piekarniki. Jakie korzyści może zaoferować Ci piekarnik sterowany smartfonem? Jakie inteligentne modele znajdziesz w ofercie Samsung?

Smart dom – nie tylko dla wygody

Niektórzy mogą uważać, że smart dom jest dla osób leniwych, które na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim wygodę. Jednak warto pamiętać, że inteligentne urządzenia oferują nie tylko wygodę, ale też mogą zwiększać bezpieczeństwo (m.in. systemy monitoringu, czujniki dymu) oraz oszczędności. Wśród smart urządzeń w większości znajdziesz takie, które posiadają wysoką klasę energetyczną. Sprzęt sterowany smartfonem może dodatkowo pomóc Ci w oszczędnościach dzięki możliwości zdalnego włączenia czy wyłączenia. W jaki sposób? Jeśli masz taryfę u dostawcy energii, która zakłada tańszy prąd w godzinach Twojej pracy, możesz włączyć pranie czy zmywanie całkowicie zdalnie, siedząc wygodnie w biurze.

Inteligentny piekarnik – jakie funkcje oferuje?

Inteligentny piekarnik to najczęściej urządzenie, które posiada wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki niemu możliwa jest całkowicie zdalna obsługa za pomocą aplikacji w telefonie. W przypadku urządzeń Samsung jest to aplikacja SmartThings*. Za jej pomocą możesz włączyć i wyłączyć piekarnik, monitorować proces pieczenia czy zdalnie zmieniać ustawienia w trakcie przyrządzania potraw. Urządzenia z wbudowaną kamerą wewnątrz mogą też rozpoznać potrawę czy jej składniki i same dobrać odpowiednie parametry pieczenia.

Piekarnik sterowany smartfonem może łączyć się również z innymi urządzeniami, np. zmywarką. Wówczas na podstawie przygotowanych wcześniej potraw zmywarka może ustawić odpowiednie parametry zmywania. W tym przypadku jednak wymagany jest odpowiedni piekarnik Samsung i SmartThings, czyli aplikacja na telefonie**.

Istotną kwestią są również niskie koszty eksploatacji. Każdy z modeli inteligentnych piekarników Samsung, a więc NV75T8979RK, NV7B6799JAK oraz NV7B6785KAK, posiada klasę energetyczną A+. Oszczędności może zapewnić technologia Dual Cook, dzięki której możesz piec dwie potrawy jednocześnie w niezależnych od siebie strefach, tzn. każda strefa może mieć zupełnie inne parametry pieczenia.

Samsung piekarnik SmartThings – jakie modele wybrać?

Wśród piekarników Samsung na uwagę zasługuje przede wszystkim NV7B6799JAK, czyli piekarnik parowy Steam Cook z technologią Dual Cook Flex. To, co go wyróżnia, to przede wszystkim wbudowana kamera AI Cooking***. Dzięki niej piekarnik sterowany smartfonem może dobrać odpowiednie parametry pieczenia na podstawie rozpoznanych składników. Ponadto możesz podglądać na telefonie, co się dzieje w piekarniku. Możesz też zapisać filmik z procesu pieczenia****, co będzie niewątpliwą zaletą dla osób, które prowadzą np. profile kulinarne w social mediach.

Warto jednak wspomnieć również o technologii Dual Cook Flex. Działa ona podobnie jak Dual Cook, czyli daje możliwość pieczenia potraw w dwóch niezależnych od siebie strefach. Jednak ten piekarnik inteligentny posiada dzielone drzwiczki, dzięki którym możesz w czasie pieczenia zajrzeć tylko do górnej strefy, nie zaburzając procesu pieczenia w dolnej części. Będzie miało to szczególne znaczenie dla potraw, które są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany temperatury, czyli np. bezy czy ciast drożdżowych.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Aplikacja SmartThings wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej oraz konta Samsung Account. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android w wersji co najmniej 8.0 (2GB pamięci RAM lub więcej) oraz z systemem iOS w wersji co najmniej 13.0. Dotyczy wybranych urządzeń. Szczegóły, w tym pełna lista kompatybilnych z aplikacją urządzeń Samsung, dostępna na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/.

**Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Usługa jest dostępna tylko, jeśli pozostałe urządzenia są również połączone z aplikacją. Dostępność i funkcje mogą się różnić w zależności od kraju.

***Dostępne na urządzeniach z systemem Android i iOS. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung. Kamera działa tylko wtedy, gdy świeci się światło

****Dostępne na urządzeniach z systemem Android i iOS. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung. Stworzony przy użyciu wyłącznie wideo nagranego przy zamkniętych drzwiach. Po zakończeniu procesu gotowania kodowanie wideo w formacie pliku MPEG trwa około 20 sekund.

Redakcja e-krzesla.pl