Roślinny środek wzmacniający korzenie i poprawiający kondycję sadzonek

Wyjątkowo mocne rośliny zdążają się niezwykle rzadko. Szybszy wzrost i lepszą kondycję sadzonki można uzyskać stosując naturalne, roślinne stymulatory wzrostu. Układ korzenny potrzebuje witamin i mikroelementów, na jakie nie zawsze może liczyć w klasycznej glebie. Rośliny domowe oraz hodowlane wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Rhizotonic to płynny preparat na bazie wyciągu z alg. Poleca się go do roślin o dynamicznym wzroście posiadających już układ korzenny. Dobrze działa zarówno w przypadku sadzonek przed lub po rozsadzie a także w przypadku upraw stałych, w glebie.

Wydajny i bezpieczny preparat przyspieszający wzrost roślin

Obfite plony wymagają wsparcia z zewnątrz. Najlepszym sposobem na poprawę kondycji sadzonek jest stymulator wzrostu, który jednocześnie zabezpiecza system korzenny przed chorobami roślin. Rhizotonic jest wydajnym płynem nadającym się do rozpuszczania w wodzie. Można go stosować na każdym etapie rozwoju systemu korzennego. Jest zalecany podczas rozsady, czyli przesadzania młodych okazów na stałe, docelowe miejsce. Dzięki witaminom z grupy B oraz hormonowi poprawiającemu rozwój roślin, idealnie nadaje się do uprawy warzyw i kwiatów. Proste użycie umożliwia dowolną aplikację – poprzez rozpylanie na górnej części rośliny – na liściach i kwiatostanie lub bezpośrednio do gleby, po rozcieńczeniu z wodą. Stosowanie Rhizotonicu ma zastosowanie także w domowej uprawie na mniejszą skalę, np. na ogródkach działkowych by zapobiegać chorobom roślin.

Ochrona przed chorobami roślin oraz szybsze kiełkowanie

Osłabione rośliny są bardziej podatne na choroby. Dlatego roztwór z użyciem Rhizotonicu pomoże opanować kłopoty na plantacji. Rhizotonic dostępny jest w opakowaniach o różnej pojemności, więc nadaje się do mniejszych upraw działkowych oraz do dużych gospodarstw rolnych. Liczne zalety i naturalny skład Rhizotonicu sprawiają, że środek ten sprawdza się w różnych sytuacjach. Pomaga zwiększyć odporność sadzonek i nowo przesadzonych roślin. Stanowi zabezpieczenie systemu korzennego przed namnażaniem się pasożytów i rozwojem chorób. Największym plusem jest przyspieszenie wzrostu.

Kompleksowe działanie Rhizotonicu powoduje, ze hodowcy chętnie dodają go również do nawozu. Można go zatem stosować samodzielnie, do podlewania roślin lub rozpylania na liściach albo w zestawieniu z mieszanką nawozów do gleb na których zostaną wysadzone nowe rośliny. Zalecana dawka do rozcieńczenia z wodą to 20 ml preparatu Rhizotonic na 10 Litrów wody. Niezwykła koncentracja substancji odżywczych sprawia, ze nawet po znacznym rozcieńczeniu stymulator daje świetne efekty.

Redakcja e-krzesla.pl