Salon w stylu jesiennym – drewniane meble, rudy narożnik i więcej

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem każdego mieszkania, dlatego poza praktycznym wyposażeniem ludzie starają się też zwykle zapewnić mu dobry wygląd. Jednym z lepszych pomysłów aranżacyjnych, który pozwoli to osiągnąć, jest urządzenie pokoju dziennego w kolorach jesiennych. Takie rozwiązanie nie jest trudne do wykonania, a za to ma całą gamę różnych zalet. W końcu kto nie uważa kolorowych koron drzew, spadających żołędzi i zbierających je rudych wiewiórek za piękne? Poniżej opiszemy jak urządzić salon w stylu jesiennym.

Co cechuje salon jesienny?

Oczywiście podstawą będą tutaj ciepłe, wręcz gorące kolory z palety barw jesieni. Mowa tu o rudym, czerwonym, jaskrawym brązowym, czy nawet odrobiną fioletowego. Jesienna kolorystyka nadaje pomieszczeniu niezwykle naturalnego klimatu, a uczucie to jest jeszcze głębsze jeśli z okna ma się widok na przykład na ogród. Z kolei naturalny klimat w domu pozwala na umieszczanie w nim wszelkiego rodzaju ozdób, a w salonie jesiennym efektownie będą się prezentować nawet ludziki z kasztanów i wykałaczek, które dziecko zrobiło po powrocie ze spaceru. Dzięki temu w domu zawsze panuje miła, rodzinna atmosfera. Choć taka aranżacja najlepiej wygląda jesienią i ewentualnie zimą, to doskonale prezentuje się również wiosną i latem – zwłaszcza jeżeli wzbogaci się pokój dzienny o zielone narzuty, zasłony i na przykład mały bukiet kwiatów w wazonie. Co więcej jesienne barwy potrafią pokazać swoje drugie oblicze wtedy gdy okno salonu jest umieszczone w kierunku zachodnim, ponieważ to właśnie promienie zachodzącego słońca nadają salonom jesiennym niepowtarzalnego klimatu.

Jakie meble do pokoju dziennego w stylu jesiennym?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, pokój w kolorach jesieni ma niezwykle naturalny klimat, dlatego najlepiej jest całkowicie zwrócić się ku koncepcji naturalistycznej. Drewniane meble idealnie sprawdzą się w takich warunkach, zwłaszcza jeśli będą wykonane z drzew najbardziej kojarzących się z polską jesienią – na przykład z dębu. Warto też aby w salonie znalazły się drewniane półki, na których będzie można umieszczać ciekawe ozdoby.

Kanapa do salonu w kolorach jesieni

Z kolei jeśli chodzi o centrum każdego pokoju dziennego, jakim jest wygodna kanapa, idealnym wyborem wydaje się być rudy narożnik. Rozwiązanie to samo w sobie jest bardzo wygodne i praktyczne, jednak w tym przypadku będzie on jeszcze powiększał optycznie całe pomieszczenie, co idealnie pasuje do pokoju czerpiącego inspirację od Matki Natury. Ponadto rudy kolor będzie dobrze uzupełniał całą koncepcję, zwłaszcza że taki narożnik zwraca najwięcej uwagi w pokoju dziennym. Oczywiście mebel ten dobrze gospodaruje przestrzeń, a także zapewnia dodatkową ilość miejsc siedzących, co jeszcze bardziej zwiększa poczucie rodzinnej atmosfery w salonie.

W takim wypadku warto jednak aby kolory ścian, choć dalej wybrane z palety barw jesieni, były nieco chłodniejsze. Rudy sam w sobie jest już bardzo intensywnym kolorem, więc chłodniejsze ściany będą świetnie się z nim równoważyć. Jednak nie jest to reguła, ponieważ niejedna efektowna aranżacja składa się z rudych mebli i ścian o ciepłych kolorach.

Wykończenie mieszkania – ile kosztuje?

Redakcja e-krzesla.pl