Slaby granitowe — wszystko, co należy o nich wiedzieć

W ofercie wszystkich profesjonalnych hurtowni oraz dobrych sklepów kamieniarskich znajdują się slaby granitowe. Kamień to współcześnie jeden z najważniejszych materiałów wykończeniowych, który cieszy się ponadczasową popularnością. Jego naturalne zalety powodują, że wspaniale komponuje się z różnymi stylami i tworzy spójną kompozycję. Czynniki te sprawiają, że granit to pożądany materiał, który wykorzystywany jest do wykańczania wnętrz oraz elewacji budynków. Poniższy artykuł szczegółowo charakteryzuje slaby granitowe. Bez wątpienia stanie się inspiracją do wykorzystania kamienia w swoim domu.

Czym są slaby granitowe? 

Kamień wykorzystywany w budownictwie pozyskiwany jest z kamieniołomów. W pierwszym etapie ze skały wycinany jest olbrzymi blok, który przeznaczony jest do dalszej obróbki. Slaba granitowa jest więc płytą powstałą w wyniku pocięcia bloku kamiennego na części. Wymiary przyjmowane przez slaby granitowe uzależnione są od przeznaczenia surowej płyty. Z reguły ich grubość mieści się w przedziale od 2 do 6 cm, szerokość slab granitowych to przynajmniej 70 cm, jednak najczęściej wynosi 120 cm. Długość płyty mieści się w przedziale od 250 do 300 cm. Największą zaletą slaby granitowej jest wytrzymałość oraz możliwość uniwersalnego wykorzystania. Taki kamień stosuje się podczas tworzenia kuchennych blatów, kominków bądź schodów. Slaby granitowe ukazują znaczną powierzchnię kamienia, dlatego wybrać można unikalny wzór, który urzekać będzie swoim pięknem. Praca z kamienną płytą w surowym stanie to również niepowtarzalna okazja do wyboru odpowiedniej barwy surowca, ponieważ podczas tworzenia granitowych slab nie używa się barwników.

Slaby granitowe — szerokie zastosowanie w wykańczaniu przestrzeni 

Uniwersalność slab granitowych pozwala na ich wykorzystanie w tworzeniu parapetów okiennych, elewacji bądź płyt podłogowych posiadających niestandardowe wymiary. Granit wyróżnia się trwałością, dzięki czemu gwarantuje nowoczesny i naturalnie piękny design w każdym wnętrzu. Niewątpliwą zaletą slaby granitowej jest to, że nie jest podatna na przebarwienia oraz zachowuje odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne związane z codziennym użytkowaniem. Slaby granitowe charakteryzują się wytrzymałością na wysoką temperaturę, w rezultacie świetnie sprawdzą się w domowych kuchniach. Kamień wciąż cieszy się popularnością i jest chętnie wybierany jako materiał wykończeniowy do wnętrz budynków oraz ich elewacji. Słaby granitowe okażą się więc z pewnością satysfakcjonującym zakupem, który zachwyci naturalnym pięknem i trwałością.

Redakcja e-krzesla.pl