Jak siać trawę? Najlepsze metody

Jak siać trawę to bardzo popularne pytanie w obecnych czasach. Warto podkreślić, że trawa jest rośliną, bez której nie obędzie się żaden ogród. Trawa uprzyjemni nam każdą chwilę spędzoną w naszym ogrodzie. Jeśli marzymy o pięknym trawniku, to warto będzie dowiedzieć się kilku istotnych kwestii związanych z sadzeniem tej rośliny.

Założenie trawnika – najważniejsze informacje

Należy pamiętać, że trawa należy do roślin pospolitych. Bardzo dużo jej gatunków porasta wielorakie miejsca – od pastwisk i łąk, po parki oraz skwery, aż do stepów. Często wydaje się, że założenie trawnika nie będzie szczególnie żmudnym oraz skomplikowanym zadaniem – jest tak faktycznie. Jednakże nie należy tego robić bez odpowiedniego przygotowania. Najważniejsze jest to, żeby wybrać czas, w którym będą przeprowadzane prace. Trzeba wziąć pod uwagę, że takie rośliny potrzebują do swego rozwoju głównie właściwego poziomu wilgotności. Z tego powodu do wyboru mamy dwa okresy w przeciągu roku. Do dyspozycji mamy wysiew pod koniec lata oraz wczesną jesienią. Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do pracy należy pilnie śledzić prognozę pogody. Pomimo tego że poziom wilgotności będzie odgrywał kluczową rolę, to najlepiej będzie unikać wysiewania trawy przed ulewnymi opadami deszczu – mogą one przenieść nasiona w dużo głębsze warstwy ziemi. Niestety często mogą się skleić i stworzyć wałki, które nie będą nadawać się do ponownego użycia.

W jaki sposób siać trawę?

W przypadku siania trawy do wyboru mamy dwa sposoby. Jeśli powierzchnia przeznaczona do obsiania nie będzie zbytnio duża, to można postawić na sianie ręczne. Warto pamiętać, żeby nasiona były rozłożone w sposób równomierny. Żeby uzyskać tego typu efekt, najlepiej będzie podzielić całą ziemię na kilka bardzo równych stref i na każdą z nich należy przeznaczyć dokładnie taką samą ilość nasion. Możemy sobie ułatwić to zadanie, dosypując do mieszanki trochę piasku. Po takim procesie trzeba przykryć nasiona jednocentymetrową warstwą ziemi. W przypadku, gdy musimy obsiać większą powierzchnię, to sianie trawy w taki sposób jest dużo bardziej czasochłonne – jednakże warto, ponieważ trawnik będzie piękny. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na tym, żeby trawnik stanowił piękną ozdobę ogrodu, to warto kupić kostrzewę czerwoną. Najlepiej będzie skorzystać z mieszanki, która będzie zawierać jej dużą ilość. Trzeba też wspomnieć o tym, żeby uważać w czasie wysiewu trawy, żeby zbyt mocno nie naruszyć podłoża. Trawa to absolutna podstawa w pięknym ogrodzie.

versalka.pl

Redakcja e-krzesla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *