Suszarka na pranie stojąca – wszystko, co musisz wiedzieć

Suszarka na pranie stojąca jest elementem wyposażenia, który znajduje się w niemalże każdym domu. Bo przecież wysuszenie całej zawartości bębna pralki na kaloryferze zajęłoby masę czasu, a nie zawsze można liczyć na to, że na zewnątrz będzie ładna pogoda. Jednak na rynku znajduje się cała masa różnych suszarek, przez co wybór może stanowić niełatwą decyzję. W tym artykule przeanalizujemy wszystkie aspekty suszarek stojących, tak aby po jego przeczytaniu wybór stał się nieco łatwiejszy. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje stojących suszarek na pranie

Najlepiej będzie zacząć od odmian, w jakich występują suszarki stojące. Oczywiście pierwszą z nich będzie klasyczna suszarka pozioma, która choć zajmuje dużo miejsca, to daje się łatwo przenosić, a jej złożenie nigdy nie stanowi problemu. Niestety gorsze modele takich suszarek często bywają niestabilne, a długie pręty niekiedy załamują się pod zbyt dużym ciężarem mokrego prania.

Dlatego też znacznie lepiej jest postawić na suszarkę pionową, która dzięki swojej wielopiętrowej budowie jest w stanie pomieścić tyle samo, a może nawet więcej prania od poziomych suszarek. Taka suszarka zwykle jest bardzo wytrzymała i stabilna, zajmuje mało miejsca oraz dobrze się prezentuje. Czy ma wady? Niestety wieszanie prania na najwyższych platformach może niekiedy być problematyczne, zwłaszcza jeśli o pomoc poprosi się dziecko. Poza tym woda skapująca ze szczytu utrudnia szybkie wyschnięcie ciuchów na dole, co dla wielu osób jest uciążliwością.

Trzecią odmianą są suszarki ogrodowe, czyli wbijane w ziemię słupki z czteroramienną konstrukcją. Są one zwykle bardzo pojemne, a po odpowiednim montażu nie ruszy ich nawet silny wiatr. Ich wadą jest za to brak mobilności, a co za tym idzie, możliwości suszenia ubrań w domu.

Dodatkowe wyposażenie suszarek stojących

Mogłoby się wydawać, że suszarki stojące nie mogą mieć zbyt wielu elementów dodatkowych. Niemniej mogą być one wyposażone chociażby w kółka, które ułatwią przenoszenie suszarki stojącej bez rysowania podłogi. Lepsze modele mają również blokady kółek, dzięki czemu suszarka nie „odjedzie” ani nie będzie mogło przesunąć jej dziecko. Ponadto w sklepach można dostać suszarki ze specjalnymi wieszakami na konkretne elementy prania, od bielizny i skarpetek aż po koszule. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia suszenie, ale również segregację wypranej odzieży. Warto też rozważyć zakup suszarki z kapownikiem, który będzie zbierał całą wodę uciekającą z prania.

Suszarka na pranie a materiał wykonania

Ostatnim aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie jest materiał z jakiego została wykonana suszarka. Musi on być nie tylko wytrzymały, ale również odporny na wilgoć, tak aby suszarka nie uległa korozji i nie zniszczyła się zrzucając całe pranie na podłogę. Dobrym materiałem wydaje się być aluminium oraz solidne tworzywo sztuczne. Oczywiście niektórym też będzie zależeć aby suszarka dobrze się prezentowała, więc pod uwagę należy wziąć również kolor materiału.

Redakcja e-krzesla.pl