Grys w ogrodzie – ciekawe aranżacje

Aranżacja ogrodu jest bardzo czasochłonnym i trudnym zadaniem. Warto zadbać, by nie tylko rośliny były idealnie dobrane do charakteru ogrodu. Ważny jest również materiał wykończeniowy. Grys to ciekawy materiał, który pomoże w wykończeniu ogrodu. Gdzie warto wykorzystać wielobarwny grys?

Grys w ogrodzie – czy warto go stosować?

Grys to kruszywo, które jest wyjątkowo często używane w aranżacjach ogrodów. Nie ma się czemu dziwić! Jest to bardzo piękny kruszec, który powoduje, że ogród staje się elegancki i sprawia wrażenie bardzo zadbanego.

Zaletą grysu jest to, że dobrze się klinuje. Ostre krawędzie sprawiają, że grys trzyma się wyznaczonego miejsca. Nie przemieszcza się łatwo, dzięki temu wyznaczone ścieżki przez długi czas będą wyglądały elegancko.

Grys jest materiałem naturalnym o szerokiej kolorystyce. Biały, czarny, szary czy zielony kamień pomoże stworzyć wyjątkowe kompozycje. Grys można wykorzystać do wykończenia podjazdu, ścieżek czy rabat kwiatowych.

Gdzie wykorzystać grys?

Układając grys w ogrodzie warto wykorzystać rożne kolory kamieni. Dzięki temu kompozycje będą bardziej interesujące. Grys w ogrodzie aranżacje nowoczesne świetnie komponują się z prostymi ogrodami, w których dominuje nowoczesna forma.

Zadbany trawnik, wokół którego biegnie ścieżka wykonana z kamieni marmurowych będzie biała. Ścieżkę można uzupełnić grysem bazaltowym, który jest w ciemnym, granatowym kolorze. W takim ogrodzie idealnie będą wyglądały lampy kule ustawione na trawniku.

Innym pomysłem na wykorzystanie grysu jest ułożenie go wzdłuż ogrodzenia. Na tak przygotowanym pasie można posadzić krzewy zimozielone, które będą atrakcyjne przez cały rok. Układając grys można sobie również ułatwić pielęgnację ogrodu. Chwasty nie będą tak intensywnie rosły.

Grys w ogrodzie aranżacje wygląda również imponująco, gdy zostaje wykorzystany w połączeniu z nowoczesną architektura budynku. Osoby, które lubią uporządkowany teren często wykładają podjazd kostką. Warto na środku szerokiego podjazdu wydzielić pas zieleni. Wysypując biały grys między pasami kostki pod miniaturowymi drzewkami zyskamy bardzo elegancki podjazd.

Grys w ogrodzie wygląda bardzo interesująco. Jednocześnie jest to materiał, który jest również praktyczny. Ścieżki oraz podjazd, które będą wysypane grysem będą trwałe i praktyczne. Deszcz oraz wiatr nie zniszczą ścieżek przez długi czas. Oczywiście raz na kilka lat należy uzupełnić kamienie.

Warto również pamiętać, że na ścieżkach, na których znajduje się grys chwasty nie będą bujnie rosły. Będą pojawiały się wyłącznie sporadycznie.

Przeczytaj więcej na pgreen.com.pl

Redakcja e-krzesla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *