Jak wykorzystać tablicę nad biurko?

W ciągu ostatniego roku wiele osób musiało zmienić swój tryb życia i przejść na pracę zdalną lub zdalne nauczanie. Z tego powodu życie ludzi zaczęło się toczyć głównie w jednym budynku, a często nawet ograniczało się do jednego pomieszczenia. Zaczęto doceniać, jak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, aby na wszystko było miejsce. Dla dobrego samopoczucia warto sobie wyznaczyć strefy w pokoju. Jedna strefa do nauki bądź pracy, a druga do relaksu. W organizacji przestrzeni do pracy jest kilka przydatnych akcesoriów. Jednym z nich jest tablica nad biurko. Może być przydatna w celach organizacyjnych, pomocna w nauce.

Tablice jako narzędzie pomocne w organizacji pracy

Tablica nad biurko rewelacyjnie sprawdza się jako pomoc w organizowaniu pracy i nauki. Można na niej powiesić kalendarz, gdzie będą zapisywane przypomnienia o ważnych spotkaniach, terminach zakończeniach prac i innych zobowiązań. Oprócz tego można przypiąć tam listy rzeczy do zrobienia, aby mieć je ciągle na oku. Jest to bardzo przydatny w organizacji zadań i rozplanowaniu ich w ciągu dnia. Równie dobrym pomysłem jest to, aby najważniejsze zadania na dany tydzień. Pozwala to lepiej zaplanować dni pracy oraz znaleźć czas wolny na odpoczynek.

Można znaleźć wiele pomysłów na zapełnienie tablicy nad biurkiem, która ma służyć do organizacji pracy. Nie u każdej osoby wszystkie metody się sprawdzą, ponieważ styl pracy jest rzeczą indywidualną. Jedynie można mieć pewność, że kalendarz nad biurkiem przyda się każdemu. Z dodatkowych metod organizacji pracy warto zwrócić uwagę na habbit trackery. Habbit trackery służą do budowania nawyków. Najlepiej się sprawdzą u osób, które mają na głowie wiele projektów. Pozwoli to ocenić, ile czasu poświęca się na dany projekt. Również może się sprawdzić u osób, które mają problem z odpoczynkiem. Będą mogły zaznaczać czynności, które wykonali, aby się zrelaksować.

Tablica jako pomoc w nauce

W pokoju ucznia zdecydowanie warto umieścić nad biurkiem tablicę, najlepiej korkową. Sprawdzi się nie tylko jako miejsce do zawieszania planu lekcji. Na takie tablicy warto zawieszać część materiałów do nauki. W szczególności należy zwrócić uwagę na wzory oraz tablice naukowe, czyli rzeczy, które zawierają stałe, często powtarzające się informacje. Przykładem tego jest lista czasowników nieregularnych. Przewija się to na każdym etapie nauki, dlatego warto jest powiesić ją w widocznym miejscu. Podobnie jest z układem okresowym pierwiastków dla licealistów, którzy planują zdawać chemię na maturze, ponieważ powinni się nauczyć z nim pracować.

Na tablicy można również zawiesić małe fiszki, na których można zapisać problematyczne słowa. Każdy człowiek ma wyrazy, z których zapisem ma problem, dlatego uczniowie powinni zapisać je sobie na kartkach i przywiesić. Korzystanie z takiej ściągawki pozwala szybciej zapamiętać poprawną pisownię.
Podobnie można zrobić z nauką nowych definicji do sprawdzianu. Stworzyć fiszkę, zawiesić ją na tablicy nad biurkiem i czytać ją, kiedy się na nią spojrzy. Sprzyja temu fakt, że uczniowie bardzo dużo czasu spędzają przy biurku.

Czy tablica może być ozdobą?

Oczywiście! Tablice nad biurkiem nie muszą kojarzyć się tylko z pracą. Na tablicy nad biurkiem można zawiesić zdjęcia z przyjaciółmi, ulubione cytaty czy memy. Tablica nad biurkiem może też służyć do zawiesza pocztówek z wakacji i kartek świątecznych od przyjaciół. Jest to świetny sposób, aby w trakcie nauki czy pracy na chwilę się oderwać myślami od tego, co się robi. Jednak nie sprawdzi się to u każdego, ponieważ część osób nie będzie mogła się przez to skupić na obowiązkach.

Redakcja e-krzesla.pl