Rodzaje filtrów do oczyszczacza powietrza Sharp

W obecnych czasach w sprzedaży dostępne są oczyszczacze powietrza marki Sharp z dość zróżnicowanymi filtrami. Warto zapoznać się z ich poszczególnymi rodzajami oraz dowiedzieć na ich temat nieco więcej.

Filtr HEPA 13

Wśród różnych rodzajów filtrów przeznaczonych do oczyszczaczy powietrza marki Sharp można wymienić filtr HEPA 13. Filtr tego rodzaju spełnia najwyższe standardy jakościowe podczas wykorzystywania w gospodarstwach domowych. Jest bardzo skuteczny w przypadku usuwania licznych zanieczyszczeń z powietrza, nawet w mikroskopijnych rozmiarach. Żywotność tego filtra może wynosić nawet dziesięć lat.

Zobacz także: Wilgoć w domu – jak sobie z nią poradzić?

Filtr HEPA E10

Kolejnym rodzajem filtrów, które są stosowane w oczyszczaczach powietrza, są filtry HEPA E10. Mają one nieco podobne działanie jak filtry HEPA 13 i charakteryzują się tą samą funkcjonalnością. Żywotność tego rodzaju filtra określana jest jedynie na dwa lata, jednak czas ten może się wydłużyć lub skrócić w zależności od sposobów korzystania z danego urządzenia. Jednak warto wymieniać filtry jak najczęściej, ponieważ wtedy będą miały bardziej efektywne działanie.

Filtr węgla aktywnego

Często wykorzystywany filtr do oczyszczacza powietrza Sharp to także filtr węgla aktywnego, dzięki któremu możliwe jest usuwanie z wnętrz pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów, a także na przykład dymu tytoniowego, zanieczyszczeń gazowych oraz pozostałych lotnych związków organicznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie każdego człowieka. W tego rodzaju filtrze można znaleźć węgiel aktywny, który jest bardzo dobrym czynnikiem wchłaniającym różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Filtr nawilżacza

Filtr nawilżacza to kolejny rodzaj filtra, który bardzo często jest stosowany w oczyszczaczach oraz nawilżaczach powietrza. Nawilżanie powietrza najczęściej jest ostatnim etapem jego oczyszczania. Dzięki temu powietrze w poszczególnych pomieszczeniach nie jest zbyt suche. Żywotność tego rodzaju filtra określana jest na dziesięć lat, jednak może być ona zróżnicowana w zależności od sposobów korzystania z danego urządzenia, dlatego warto na ten aspekt zwrócić uwagę.

Filtr wstępny

W niektórych modelach oczyszczaczy powietrza marki Sharp można znaleźć także filtr wstępny. Jest to innowacyjny rodzaj filtra, który wyposażony jest w specjalne rolki czyszczące. Uruchamiają się one co czterdzieści osiem godzin i zdejmują zanieczyszczenia z filtra, dzięki czemu jego działanie staje się jeszcze bardziej efektywne. Oczyszczanie powietrza w tym przypadku jest realizowane bardzo skutecznie, jednak funkcję tę można wyłączyć, jeśli ma się takie preferencje.

Mechanizmy filtracji

Podczas oczyszczania powietrza w urządzeniach marki Sharp wykorzystywany jest efekty Coandy. Powietrze zaciągane jest z tyłu oczyszczacza, a następnie wypuszczane jest do tyłu górnym wylotem. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku tego rodzaju urządzeń jest ustawianie ich w niedalekiej odległości od ściany. Dzięki temu powietrze jest w efektywny sposób oczyszczane. Niektóre urządzenia wyposażone są również w żaluzje, które są wykorzystywane do jonizacji powietrza, co również jest niezwykle istotnym aspektem całego procesu oczyszczania powietrza.

Jonizacja

Wśród głównych zalet wykorzystywania oczyszczaczy marki Sharp można wskazać możliwość jonizacji powietrza. Dzięki specjalnej technologii jonowej możliwe jest generowanie jonów dodatnich oraz ujemnych, a także jednoczesne uwalnianie ich do atmosfery. Jonizacja w niezwykle szybki oraz sprawny sposób usuwa z otoczenia wszelkie zanieczyszczenia, a także chorobotwórcze patogeny. Oprócz tego zapewnia również niezwykle istotną równowagę kationowo-anionową powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z https://filterbank.pl/

Redakcja e-krzesla.pl